Cennik

W Kancelarii Adwokackiej Łukasz Grzelak w Płocku przed rozpoczęciem współpracy dogłębnie badamy każdą sprawę, analizując potencjalne rozwiązania oraz dostępne możliwości. Na poszczególnych etapach pracy otrzymasz od nas klarowne informacje dotyczące opracowanej taktyki. Zawsze możesz poprosić o doprecyzowanie podejmowanych kroków. Zależy nam, aby relacje z Klientami były jak najlepsze, dlatego już na początku współpracy proponujemy różne opcje rozliczeń i wynagrodzenia za prowadzenie sprawy.

Nie ma dwóch takich samych postępowań, dlatego wycena poszczególnych działań jest przez nas dobierana na podstawie przyjętej strategii. Na ostateczny koszt ma wpływ wiele czynników – począwszy od nakładu pracy (czas poświęcony do przygotowań, tworzenie pism, dostarczanie dokumentów, prowadzenie obrony itd.), przez wartość sprawy, jej miejsce i terminy.

Nasza Kancelaria Prawna z siedzibą w Płocku przyjęła kilka podstawowych rodzajów rozliczeń, do których należą:

SYSTEM RYCZAŁTOWY

– stała, konkretna kwota ustalana z góry przed rozpoczęciem postępowania za wykonanie określonych czynności; ten model stosuje się wówczas, kiedy podział prac i terminy są niezmienne; ponadto rozwiązanie używane jest w przypadku udzielania pojedynczych konsultacji i porad prawnych, pisania projektów umów, opinii prawnych czy wszelkiego rodzaju pism procesowych.

SYSTEM GODZINOWY

– całkowita suma zależna od liczby godzin, które poświęca się sprawie; wybierany zazwyczaj w przypadku obsługi prawnej firm, a także zleceń, których czasu trwania nie da się przewidzieć na początku współpracy; stawkę godzinową opracowuje się na bazie szczegółowego wykazu podjętej aktywności w konkretnej sprawie.

WYNAGRODZENIE PREMIOWE ZA SUKCES

– stosowane przy wymagających i skomplikowanych rozprawach, gdy nasz prawnik uzyskuje wynik z korzyścią na Klienta; szczególnie zasadne w przypadkach dotyczących dochodzeń wierzytelności lub szeroko rozumianych spraw finansowych – także egzekucji pieniężnych; bazą rozliczenia jest odpowiednio zmniejszone wynagrodzenie w systemie ryczałtowym, które powiększa się o premię wówczas, kiedy rezultat jest pozytywny dla Klienta.

WYNAGRODZENIE MIESZANE

– połączenie wszystkich powyższych opcji w celu uzyskania jak najbardziej satysfakcjonującego systemu płac zarówno dla Klienta, jak i naszej Kancelarii Adwokackiej w Płocku – jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje oraz negocjacje kosztów.